Kişisel hesaplar için Adıyaman 1954'e zarar vermeyin

Kişisel hesaplar için Adıyaman 1954'e zarar vermeyin
Adıyaman 1954'de Mehmet Ak'ın görevden ayrıldıktan sonra

KİŞİSEL HESAPLAR İÇİN ADIYAMANSPOR 1954’e ZARAR VERMEYİN
Peşin söyleyim: sevenlerim, sevdiklerim kızmak yok, gönül koymak yok. Kaç gündür sosyal medyada bir tartışma Adıyaman’daki spor camiasını ikiye bölmüş.
KONU:
Adıyamansporda Teknik Direktör Mehmet Ak’ın görevden ayrıldıktan sonra yerine getirilen Erol Kapusuz üzerinde başlayan tartışma bir hesaplaşmaya dönmüş.
HATIRLAYALIM:
Hüseyin Koç’tan sonra Adıyamanspor Bal ligine katılmayı bırakın kapanmak üzereydi. Kimse sahip çıkmıyordu. Adıyamanlı zenginler değil elini taşın altına koymayı, sırtını dönmüştü.
Sonra kimin aklına geldiyse ildeki bürokrasi İstanbul’a gitmiş Sait Aybak’a rica etmişlerdi. Sait Aybak’ta gelen insanları kırmayıp elini değil bedenini taşın altına koymuş memletinin takımı için milyonları harcamaya başlamıştı. Bazı aksilikler yaşansada takım 3.lige çıkarıldı.
Yönetimde Adıyamanlı yok diyenler Sait Aybak’ın Adıyamanın Sincik ilçesi Düdan köyünden olduğunu görmezden geliyordu.
GELELİM MESELENİN ÖZÜNE:
Sezona Mehmet Ak ile başlandı. Sonra ne olduğunu bilmiyorum görevden ayrıldı. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sait Aybak yerine başkan yardımcısı Cevher Erdem hanıma bıraktı. Teknik direktörlüğe ise Erol Kapusuz getirildi.
Erol Kapusuz’u tanımam bilmem. Ancak koparılan yaygaraya göre geçen sezon Adıyaman taraftarına küfür ettiği yönünde. Söylendiği gibi Erol hoca taraftara küfür etmişse “EDEPSİZLİK” etmiş. Eğer doğruysa bunu bile bile getiren yönetim “ EDEPSİZLİK” etmiş.
HESAP BAŞKA:
Adıyamanspor zirveye yakın. Adıyaman kamuoyu “destek”çıkmayı boşver “köstek” olmasın yeter.
Ancak spor kamuoyunun önemli isimleri ile yaptığım görüşmede mesele Erol hoca değil işin içinde başka hesaplarım olduğu yönünde. Birileri algı mühendisliği ile Adıyamanspor camiasını karıştırmak istiyor.
SAİT AYBAK BIRAKIRSA?
Adıyamanda zaten “GÜÇLÜ” ailelere gitsen “USLU” uslu çıkar arkana bakmasın. “DİCLE” den para akmıyor. “FIRAT” tan para toplanmıyor. Belediye Başkanı kendisinden beklenen desteği zaten vermiyor. Bırakın bir Sait Aybak bulmuşuz küstürmeyelim.
SONUÇ:
Sonuç itibariyle parayı veren Sait Aybak veriyor. Aslında Sait Aybak her ne kadar kenara çekilip Başkanlığı Cevher Erdem hanıma bırakmış olsa da takımın Başkanı da, sahibi de Sait Aybak’tır. Kimse kişisel hesaplar üzerinde ne Cevher Erdem’i ne de Sait Aybak’ı itibarsızlaştırmayın. Yoksa Adıyaman’da spor camiası Bal ligi bile göremeyiz.
Değerlendirme benden, takdir sizlerin. 

Bu haber toplam 1799 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler