Mehmet Ali Çetin'den taraftar grubu açıklaması

Mehmet Ali Çetin'den taraftar grubu açıklaması
Mehmet Ali Çetin'den taraftar grubu açıklaması

 Adıyaman 1.Amatör Küme takımlarından,Kahta temsilcisi Kahta İdmanyurduspor kulüp başkanı Mehmet Ali Çetin'den 2015 yılından beri rüyaları olan traftar kulübü rüyalarına son vermek amacıyla gelecek sezon öncesi,sn hazırlıklarına taraftar grubu için hummalı çalışma içine girdiler.Taraftar grubu için uzun bir açıklamada bulunan Kahta İdmanyurduspor başkanı Mehmet Ali Çetin'in açıklaması aşağıdadır.

 

TARAFTAR GRUBU PROJEMİZ
2015 yılında açıkladığımız vizyon belgemizin seyirci kitlesi başlığında; “İlçemizde seyirci kitlesinin artması için taraftar gruplarının kurulmasına önem verilecek, gerekli maddi ve manevi destek sağlanacak ve bu gruplara eğitim desteği uzman kişiler tarafından verilmesi çeşitli projelerle desteklenecektir. Kurulacak olan taraftar grupların birleştirici bir rol oynayarak, her türlü küfür, şiddet, kırıcı ve dökücü olaylarından uzak olarak sporun barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize, milli ve manevi değerlerimize uygun olarak rakiplerine karşı saygılı, onları alkışlayan, yenilgiyi kabullenen ve centilmen bir şekilde iyi, örnek taraftar gruplarının oluşması için gerekli eğitimlerin verilmesi sağlanacaktır. Kurulacak taraftar gruplarının yardımlaşmanın önemi, birlikte başarmanın büyüklüğü ve birlikte yaşama kültürünün benimsenmesi için maddi ve manevi destek sağlanarak, gerekli eğitim ve proje çalışmalarıyla desteklenecektir. Aynı zamanda kurulacak olan taraftar gruplarımızın finansman desteğinin sağlanması, iş ve işlemlerin yasal bir zeminde sürdürülmesi amacıyla Taraftar Grupların Derneklerinin kurulması kulübümüz bünyesinde desteklenecektir.” Denilmektedir.
İşte yukarıda açıkladığımız taraftar grubu ilk adımını atıyoruz. İlk iş olarak grubumuzun ismini FUQARA taraftar grubu olarak belirliyoruz. Peki neden fuqara? Sorusu gelebilir. Cevap olarak ta öncelikle bizler kulüp olarak kuruluş vizyonumuza uygun olarak ahlaklı bir taraftar modelini ortaya koymak istiyoruz. Başlangıç olarak ta işe ilk olarak bu formatta uygun bir isim bulmaktı. Yönetim ve antrenör arkadaşlarımızla yapılan istişareler sonucunda FUQARA ismi uygun görüldü. Fuqara Arapça kökenli bir kelime olarak fakir ve yoksul manalarına gelmektedir. Bizim buradaki temel amacımız iyi ve ahlaklı bir taraftar modelini ortaya koymak. Fuqara isminin kurulacak olan taraftar grubu modelimize uyacağını düşündük. Çünkü fuqara olan insanlar her türlü şiddet olaylarından uzak, kırıcı ve dökücü olmayan dostluk ve kardeşlik duyguları gelişmiş ve topluma zarar vermeyen bir kitle olarak düşünüyoruz. Tabi ileride kulüp büyüyüp geliştikçe başka isimler altında taraftar grupları kurulacaktır.
Yapacağımız çalışmalarda özellikle alt yapımızdan yetişen sporcularımızı; her türlü küfür, şiddet, kırıcı ve dökücü olaylarından uzak olarak, sporun barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize, milli ve manevi değerlerimize uygun olarak rakiplerine karşı saygılı, onları alkışlayan, yenilgiyi kabullenen ve centilmen bir şekilde yetiştirmek. Bu çalışmamız için büyük çaba harcamamız gerektiğinin farkındayız. Bu yolda emek harcayacağız. Çalışma azim ve gayret bizden, taktir ve muvafakat yüce Allah’tan….

Mehmet Ali ÇETİN

Haber/Erdem Aktaş Kahta
Kulüp Başkanı

Bu haber toplam 4824 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler