Gaziantepspor'un yeniden doğması için umut ışığı oldu

25.06.2021 20:01:53
Gaziantepspor'un yeniden doğması için umut ışığı oldu
2017 yılında yapılan genel kurulunda

2017 yılında yapmış olduğu genel kurulunda başkan adayı olan Mutlu Özpineci’nin açtığı iptal kararı gecikmeli de olsa sonuçlandı.
#Gaziantep 1. Asliye Hukuk Mahkemesince görülen davanın sonucunda, 2017 sonrası kongrelerin geçersiz olduğuna kararı çıktı ve dönemin başkanı Mutlu Özpineci’ye kulübün tekrar devrine karar verdi. Gaziantepspor’da dönemin kulüp başkanı Mutlu Özpineci de hemen harekete geçerek kulübün kendisine devri için girişimlerde bulunacak. Gaziantep spor kongre üyesi Erhan Deniz Güngen’in 4 yıl önce usulsüz şekilde üyelerin Silinip kanunsuz şekilde yapılan kongre yapıldığı gerekçesi ile savcılığa suç duyurusu da bulunmuştu. Daha sonra Mutlu Özpineci, kongrenin iptali için dava açmıştı. Mahkeme sonuçlandı ve kongrenin yok hükmünde olduğuna karar verildi. Gaziantepspor’un da yeniden doğması için bir umut ışığı doğdu.
Konu hakkında açıklama yapan Gaziantepspor’un eski başkanı Mutlu Özpineci, “Adalet geç de olsa tecelli etti. Eğer mahkememiz acil karar alsaydı bu Gaziantepspor’umuz bu aciz durumda olmazdı Gaziantepspor başkanıyken kulübü toparlamak için hızla adımlarla ilerliyorduk. Sahaya çıkamaz denen takımı çıkardık borçları yapılandırdık ve Zorlu Grupla sponsorluk anlaşması yaparak kulübe nefes aldırmıştık… Gençlerle çıktığımız maçlar da güzel sonuçlar almaya başlamış takım puan ve puanlar alarak üst sıralara yükseliyorduk çünkü çözüm Alt yapı ve gençlerde idi… Ama maalesef bir gizli el Gaziantepspor un batması için devreye girdi ve süreci hepimiz yaşadık bu günlere geldik… Bu karar tekrar Gaziantepspor un doğması için fırsattır… Hep beraber el ele verirsek bu kulüp tekrar küllerinden daha güçlü şekilde doğar… Hiç bir güç Gaziantepsporumuzu tarihe gömemeyecek ..  

Bu haber toplam 6931 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler