Bölgesel Amatör Lig tel tel dökülüyor

Bölgesel Amatör Lig tel tel dökülüyor
Pandemi dolayısıyla BAL takımları tel tel dökülüyor

Kahramanmaraş’ın 3 Takımının Hak kazandığı ve oynatılıp oynatılmayacağı netlik kazanmayan Bölgesel Amatör Lig’de Pandemi şartları dolayısı ile takımlar tel tel dökülmeye başladı.

Öncelikle BAL’a katılım hakkı olan 266 kulübe katılıp katılmayacakları sorulacak, katılmayacak olan kulüpler haklarını 2021-22 sezonunda kullanabilecek. Bu sezon BAL sıkıştırılmış bir programla oynanacak. Daha önce çekilen kuralar geçerli olmayacak. Kulüpler yeni bir gruplandırma ve statü ile mücadele edecek. Kahramanmaraş Temsilcilerinden Andırın Yeşildağspor kulübü oynamayacak.

ANDIRIN DONDURDU!

TFF’nin ligin haziran ayında sıkıştırılmış programla oynanacağını ve bu nedenle dileyen takımların ligden çekilmeleri durumunda haklarının saklı kalacağını açıklamasının ardından Kahramanmaraş Temsilcisi Andırın Yeşildağspor hakkını önümüzdeki sezona bıraktı. Türkiye Futbol Federasyonun 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak ve BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir” duyurusunun üzerine Andırın Yeşildağspor lige katılmayacak. Andırın Yeşildağspor, 21 Mayıs 2021 tarihinde TFF Amatör İşler Müdürlüğü’ne katılmama dilekçelerini verdiler.

TÜRKOĞLU DEVAM DEDİ

Türkiye Futbol Federasyonun 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak ve BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir” duyurusunun üzerine Türkoğlu Belediyespor bir açıklama yaptı. Bilindiği gibi bu sezon pandemi dolayısı ile BAL ligi birçok defa ertelenmiştir. Şimdi ise şartlar daha da ağırlaştırılarak yeni bir oluşum hazırlanmıştır ve kulüplerden lige katılıp katılmayacakları sorulmaktadır. Türkoğlu Belediye Spor Kulübü olarak her türlü zorluğa göğüs gererek Türkoğlulu’muzu ve Kahramanmaraş’ımızı en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de maddi ve manevi olarak yanımızda olan Türkoğlu Belediye Başkanımız Sayın Osman Okumuş’a teşekkür ediyoruz. Hayırlı olması temennisi ile TFF ye katılım yazımızı gönderdik” ifadelerini kullanıldı.

ELBİSTANSPOR KARARSIZ!

Diğer Yandan Kahramanmaraş’ın Diğer Temsilcisi Elbistanspor ise şartları ve durumu göz önünde bulundurmak üzere değerlendirme aşamasında olduğu öğrenildi. Andırın Yeşildağ Şartların kendilerine ağır olduğunu düşünerek Hakkını bir sonraki sezona bırakırken, Türkoğlu Belediyespor ise bütün olumsuz şartlara rağmen oynama ve temsil etme adına yola devam edeceklerini ifade ederken diğer Temsilcimiz ise net bir karar vermeyerek kararsızlık içeride bıraktırdı. Grupta ise 2 Gaziantep takımının da Lige katılmayacağı öğrenildi. 

kaynak:www.marasexpress.com

Bu haber toplam 5150 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler