Gaziantep Şehitkamil'de 2021 satranç yılı ilan edildi

Gaziantep Şehitkamil'de 2021 satranç yılı ilan edildi
Satranç sporu adına birbirinden önemli faaliyetlerin

Gaziantep Şehitkamil'de 2021 "satranç" yılı ilan edildi.
Satranç sporu adına birbirinden önemli faaliyetlerin hayata geçirildiği Gaziantep Şehitkamil’de 2021 “satranç” yılı ilan edildi. Çocukların satranç ile tanışması için düzenlenen projelerin yanında ilçede “2021” yılının satranç yılı olarak kabul edilmesi, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay tarafından büyük mutlulukla karşılandı.
Son 5 yıldır satranç sporunun ilçede gelişimine büyük katkı sağlayan “Hamleni Yap” projesi çerçevesinde de Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay’ın, Sağlık Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Kıvanç Güngör’ün, İl temsilcimiz Serkan Yüksek’in, sporcularımızın, hakemlerimizin antrenörlerimizin ve velilerimizin katılımlarıyla Gaziantep Şehitkamil ilçesinde önemli bir protokole imza atıldı. Protokol, Federasyonumuz, Şehitkamil Kaymakamlığı, Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirildi.
“Hamleni Yap” Projesini tabana yaymak üzere Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelindeki anaokullarında eğitim gören öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri yürütülecek. Proje kapsamında ilçe genelinde 132 okulda öğrenim gören 10 bine yakın öğrenciye satranç eğitim seti hediye edilecek. Anaokullarında ve ana sınıflarında görev yapan öğretmenlere belediye bünyesinde faaliyet gösteren Şehitkamil Belediyesi Satranç Eğitim Merkezinde eğitici eğitimi verilecek. Projenin ilerleyen safhalarında Federasyonumuz tarafından yürütülen “Sokakta Satranç Var” ve “Satrançla Büyüyorum” Projeleriyle ilişkili çalışmalar yapılarak projelere ilçe bazında destek verilecek. İlçede satranç sporunun gelişimine katkı sunan Şehitkamil Belediyesi’ne, Şehitkamil Kaymakamlığı'na, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve Gaziantep Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çok teşekkür ederiz. 

Kaynak:TÜrkiye Satranç FederasyonuBu haber toplam 342 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler