Yerel Amatör Ligler oynatılmıyor siz 8 ay daha yatın

Yerel Amatör Ligler oynatılmıyor siz 8 ay daha yatın
Türkiye futbol federasyonu

YEREL AMATÖR LİGLER OYNATILMIYOR, SİZ 8 AY DAHA YATIN
📍Türkiye Futbol Federasyonu, futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına karar verildiğini belirtti.
📌2020-2021 SEZONU YEREL LİGLERİ YOK SAYILMIŞTIR.
📍Tabiki de sağlığın önde olduğu bu süreçte amatör liglere verilen aranın ne kadar sağlıklı bir karar olduğunu gördük. Lakin bu gün yapılan açıklamada yerel amatörlerin oynatılmaması bir çok spor camiası tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Yerel ligler bilindiği üzere kendi ili içinde oynanıyor deplasman olmuyor ve belirli bir takım ile oluyor. Yerel ligleri de gruplara bölerek baldan daha kısa süre içerisinde bitirilebilir.
📌SENEYE BALA ÇIKACAK TAKIMLAR NASIL BELLİ OLACAK
📍Bu sene yerel ligler oynatılmayacaksa önümüzdeki sezonda şampiyonlar nasıl belirlenip bal ligine çıkacaktır. Sağlık futboldan öndedir bunu biliyoruz ama bal liginin oynanacağı ortamda yerel liglerin oynatılmaması ise yerel amatör futbol camiasını derinden üzmüştür.
Her ilin Kulüpleri ve ASFK Başkanları gerekli önlemleri alarak ligleri oynatabilirdi. Yerel Amatör takımlarda mücadele eden sporcular ve antrenörler aylardır evlerinde kalmaktadırlar. Ve şuanda siz 7-8 ay daha evinizde yatın deniliyor. Bu karar yerel amatörleri hiçe saymaktır kolaya kaçmaktır. Normalleşmeye geçtiğimiz bu günlerde bu karar ne kadar doğrudur tartışılır. Yerel amatör kulüplerinin ise bu karara nasıl bir tepki vereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.
📌HER İLİN ASKF BAŞKANLARINA BIRAKILAMAZMIYDI BU KARAR
📍Normalleşmeye döndüğümüz bu süreçte Yerel Amatörlerin oynatılması konusunda kararların İl ASFK Başkanlarına bırakılması doğru bir karar olabilirdi. Bal ligini bu kadar uzun zamandan sonra oynatmaya karar veren bir merci bu ligi zaten kafasında bitirmiştir. Türk sporu adına bizce alınan en yanlış kararlardan biridir.
#TFF #ASKK #ASKF #AMATÖR #YEREL #BAL #LİG #FUTBOL #ŞAMPİYON #MÜCADELE 

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler