Bölgesel Amatör Lig yeni baştan yapılacak

Bölgesel Amatör Lig yeni baştan yapılacak
Bölgesel Amatör Lig yeni adımlar atılmaya başlayacak

Yeni heyecan gelecek!
Türkiye bölgesel amatör kümede yeni sezon statüsü sil baştan yapılacak. Bölgesel Amatör Lig'de bu sezon Adıyaman'ı Kahtaspor ve Ponto Mk Gergerspor temsil edecek.

Yeni heyecan gelecek.
 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aralıksız 14 yıldır yarı profesyonel olarak uyguladığı Bölgesel Amatör Ligde, statü değişikliğine gidiyor. Kulüplerin memnun olmadığı terfi statüsü, 2024-2025 sezonunda iki farklı sistem altında uygulanacak.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Ali Düşmez’in öncülüğünde Erzurum’da yapılan 45’inci Başkanlar Kurulu toplantısında ele alınan Bölgesel Amatör Lig’de, özellikle terfi statüsü üzerinde duruldu.

Şampiyon olan takımları direkt TFF 3. Lige çıkaran statüden pek memnun olmayan kulüplerin yoğun itirazı dikkate alınarak yeniden gözden geçirilen terfi statüsü hakkında üyelere tek tek düşünceleri soruldu. Bunun neticesinde, şampiyonların direkt TFF 3. Lige çıkması durumunda 2, 3, 4 ve 5’inci sıradaki takımlara Play-Off hakkı tanınması öne çıkan ana madde oldu. Bu maddeye alternatif olarak şampiyonların direkt TFF 3. Lige çıkması ve sadece ikinci sıradaki takımlara Play-Off hakkı tanınması var. 

 

Bu haber toplam 192 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler