Muay-Thai Şampiyonları Adıyaman'dan

Muay-Thai Şampiyonları Adıyaman'dan
350 sporcunun katıldığı Uluslararası EMF Antalya

MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONLARI ADIYAMAN’DAN

Antalya'da 8-13 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılan ve 23 ülkeden 350 sporcunun katıldığı Uluslararası EMF ANTALYA MUAYTHAİ AVRUPA AÇIK Şampiyonasına katılan Adıyamanlı sporcularımız 6 altın madalya, 1 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.
Avrupa Şampiyonanın ardından elde ettikleri mutluluğu İl Müdürü Fikret Keleş ile paylaşan Şampiyon Sporcularımız Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını söylediler.
Kâhta Gençlik ve Spor Kulübünden Siyabend Ergin 36 kg Avrupa Şampiyonluğunu elde ederken, Semanur Akkoç 38 kiloda Avrupa 2.si, Besni Gençlik ve Spor Kulübünden Memet Ali Lenger 30 kg, Muhammed Deniz Sevim 32 kg, Sıla Lenger 38 kg, Berfin Polat 44 kg, İrem Dutlu 51 kg’da Avrupa Şampiyonu elde ederken, Umut Korkmaz ise 57 kg Avrupa 3.’cülüğü elde etti.
Sporda Adıyaman’ın bir marka kent olduğuna dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş; ”İlimiz birçok branşta olduğu gibi Muaythai sporunda da sporcularımızın başarısı ile Adıyaman’da her yerde herkes için spor sloganı ile yapılan ve artarak devam eden faaliyetler başarıların nasıl başarıya dönüştüğünün somut bir örneği olmuştur. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu haber toplam 331 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler